Genel
Burun Estetiği Neden Yapılır?
August 31, 2016
0
eye-117043_1280

Doğuştan gelen veya sonradan oluşan fiziksel şekil bozukluğunu düzeltmek için Burun Estetiği uygulanan bir ameliyattır. Burnun şeklini, boyutunu ve açısını değiştirerek, burnu yüze orantılamak amacıyla yapılır. Ameliyattın yapılmasının başka bir nedeni de Septum kıkırdağı kaydığı zaman burnun simetrisi bozulur, burun deliklerini kapatıp rahat ve sağlıklı solunumu engeller. Rhinoplasty operasyonu sayesinde, sağlıklı bir solunum ve estetik bir görüntü elde edilir.

Doktor seçimi neden önemlidir?

Burun ameliyatında en önemli faktör doktor seçimidir. Bu ameliyatı hem Kulak Burun Boğaz, hem de Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi doktorları uygulayabilmektedir. Sosyal ağlardan ve çevrenizdeki insanlardan birçok doktor önerisi alabilirsiniz. Bu durumda kafanızın karışması  çok normal. Zamanla eleyerek sizin için doğru doktoru bulabilirsiniz.  Doğru doktoru bulabilmeniz için;

  • Öncelikle doktorun nerede ve hangi düzeyde eğitim aldığını araştırmalısınız. Burun anatomisi ve fizyolojisi hakkında detaylı eğitim alıp almadığına dikkat etmelisiniz.
  • En basit burun kemiği ameliyatından , endoskopik sinüs cerrahisine ve estetik burun ameliyatlarına kadar burun ameliyatları konusunda deneyimli olmalı, kısacası tecrübeli bir doktor olmalıdır.
  • Burnunuzu iyi ve doğru bir şekilde analiz etmeli, burnunuza uygulayacağı değişimi size iyice anlatmalı ve gerçekçi olmalıdır.
  • Sizi dinleyerek bu ameliyattan beklentilerinizi tam olarak anlamalı , sizinle iyi diyalog kurarak neler yapabileceğini ,risklerini, ameliyatın limitlerini, gelişebilecek riskleri size tam olarak anlatmalıdır.
  • Size daha önce yaptığı burun ameliyatlarından ( hastalardan izinli olarak) örnekler gösterebilmeli ve istediğiniz zaman daha önceki hastalarıyla iletişim kurabilmeniz için size yardımcı olabilmelidir.

Diyelim ki doktorunuzu bir arkadaşınız , akrabanız veya internet aracılığıyla buldunuz, buradaki en önemli şey kendinizi teslim edeceğiniz doktorunuza güvenmenizdir.

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun ameliyatlarında çok yöntem yoktur. Sadece açık ve kapalı burun ameliyatı şeklinde 2 yöntem vardır. Bu yöntemlerin seçimini doktorunuz ile detaylı bir şekilde konuştuktan sonra karar verilmelidir.

Burun estetiğini kimler yaptırabilir?

Burun estetiği ameliyatı kişinin yüz ve burun gelişiminin tamamlanmasıyla uygulanabilmektedir. Erkeklerde 18 kızlarda 17 yaş sınırı vardır. Bu yaş sınırını geçen hastaların burnunda şekil bozukluğu var ise ameliyat ile burunları düzeltilebilir.  Ameliyat için sadece kemiklerin gelişmesi ve belirli bir yaşa gelinmesi yeterli olmuyor. Kişinin psikolojik olarak hem ameliyata hem de ameliyat sonrası görüntüye hazır olması gerekmektedir. Herkesin yüz ve burun yapısı farklıdır. Herkesin yüzüne her burunun yakışmadığını da unutmamak gerekir.

 

0

About author

badmin

Related items

/ You may check this items as well

R59F

Mühle’nin kusursuz tasarım ve kalitede tıraş setleri

Doğuştan gelen veya sonradan oluşan fiziksel ş...

devamını oku
roof-windows-50147_1280

Çatı Pencere Sistemleri İle Ferah Çatı Katları

Doğuştan gelen veya sonradan oluşan fiziksel ş...

devamını oku

There are 0 comments

Schreiben Sie einen Kommentar

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.