Genel
Çatı Pencere Sistemleri İle Ferah Çatı Katları
Januar 18, 2016
0
roof-windows-50147_1280

Çatı arası odaları, evlerin en hoş alanı olabilecekken en kullanılmayan bölümleridir. Bu bölümleri kullanıma kazandırmak için çatı penceresi uygulamaları yapılmaya başlanılmıştır. Birbirinden şık pencere modelleri çatı aralarını aydınlık ve özel mekanlara dönüştürüyor.

Gökyüzünü izlemenin en keyifli alanlarından birisi de çatı pencereleridir. Yıldızların en yakından görüldüğü bu alanlar evlerin en dinlendirici köşeleri olarak görülmektedir.
Çatı pencere uygulamaları ile en karanlık yerler güneş alan ferah mekanlara dönüşmektedir. Peki bu uygulama her alana yapılabilir mi? Akıllara gelen ilk sorulardan birisi budur. Çatı pencereleri binalara yapım aşamasında plan dahilinde eklenebildiği gibi yapım sonrasında da gerekli incelemeler yapıldıktan sonra da uygulanabilir.


Karanlık odaları aydınlatmak için çatı penceresi yöntemi dışında güneş tüneli yöntemi de çatı penceresi uygulamasının mümkün olmadığı yerlerde uygulanır. Karanlık mekanlara ferahlık katmak için eğer pencere uygulaması yapılamıyorsa, güneş tüneli tercih edilmelidir.
Çatı pencere sistemleri kaliteli malzemeden üretildiğinde uzun yıllar dayanıklılığını korumaktadır. kullanım kolaylığı bakımından da pencereleri tercih ederken açma kapama kolunun kolay ulaşılabilir ve kolaylıkla kilitlenebilir olmasına dikkat edilmelidir. Kullanışlılık olarak diğer camlardan farklı olan bu pencereler de diğerlerine göre biraz daha titiz davranmak gerekmektedir. temizliği de diğer pencerelere göre daha zor olan bu pencerelerin belli açılarda dönebilir olmasına özen gösterilmelidir ki temizliği sırasında kolaylık sağlasın.
Çatı penceresi fiyatları modele göre farklılık göstermektedir. Açılıp kapanma yönleri, havalandırma barlarının gücü, dönebilir açıya sahip olmaları ve üretildikleri malzemenin dayanıklılığı fiyatlandırma aşamasında farka neden olmaktadır. En ekonomik fiyatlı ve kalitesine oranla da fiyatı oldukça hesaplı olan pencere modelleri de mevcuttur.
Yaşam alanınızı genişletmek, evlerinize yeni köşeler eklemek, karanlık odaları kullanılabilir hale dönüştürmek aslında tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Çok düşük maliyetlerle evlerinizin kullanım alanlarını genişletebilirsiniz. Sürekli kullandığınız alanları değiştirmek aynı evde dahi size farklı bir enerji verecektir.
Çatı pencere sistemleri aslında alanın oldukça geniş bir sektördür. Çatı pencereleri bu sektörün tek ilgi alanı değildir. pencereler dışında, çatı çıkış kapakları, teras çatı çözümleri, eteklikler, güneş tünelleri, panjurlar ve perdeler gibi bir çok ürün grubu bu sektörün alanına girmektedir. Bu nedenle çatı katına bir uygulama yapılacaksa bu sektörde bu alanda hizmet veren firmalar tercih edilmelidir ki profesyonel hizmet alınabilsin. Çatı pencere fiyatları almak istediğiniz ürünün özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu firmalar sizlere fiyat konusunda da seçenekler sunmaktadırlar.

0

About author

badmin

Related items

/ You may check this items as well

R59F

Mühle’nin kusursuz tasarım ve kalitede tıraş setleri

Çatı arası odaları, evlerin en hoş alanı ola...

devamını oku
eye-117043_1280

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Çatı arası odaları, evlerin en hoş alanı ola...

devamını oku

There are 0 comments

Schreiben Sie einen Kommentar

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.